Praca coacha – jak to wygląda

fartuch foliowy
O ile piekarzem, programistą czy lotnikiem może zostać każdy z nas, o tyle nie każdemu uda się zostać coachem. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że ludzie tacy muszą wykazywać się ogromnymi zdolnościami interpersonalnymi i z pewnością muszą też właściwie działać, żeby można było mówić o tym, że są odpowiednio przygotowani do swojej pracy i że potrafią ją właściwie wykonywać.
Jeżeli chcemy pracować, jako coach, to musimy przejść wiele szkoleń przygotowujących, a także cechować się pewną dozą empatii, tak, żeby radzić sobie ze wszystkimi tymi zadaniami, które staną przed nami w czasie kontaktów z klientami. Jednakże nie zmienia to faktu, że możemy działać bardzo dobrze i bardzo efektownie, o ile oczywiście będziemy do tego dobrze przygotowani.

Coach przeprowadza z klientem wywiad, żeby dowiedzieć się, co jest jego problemem. Później natomiast na podstawie swojej wiedzy stara się tak pokierować klientem, żeby umożliwić mu sprawne działanie i żeby poczuł on w swoim życiu pozytywną zmianę.

Nauka